A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Zingiber Officinale

přírodní látka

Další názvy: Zázvor Lékařský, Ginger, Zingiber Officinale Root Extract, Zingiber Officinale Root Oil, Zingiber Officinalis Root Oil

Zingiber Officinale, česky Zázvor lékařský, je rostlina, která v přírodě volně neroste, je uměle vyšlechtěna a pochází z Asie. V běžném životě se nejčastěji setkáváte s jeho oddenkem, z kterého se dělá dobře známý zázvorový čaj.  Zázvor je velmi oblíbený v léčitelství hlavně pro své antibakteriální a protizánětlivé účinky. Účinně napomáhá při žaludečních, cestovních a těhotenských nevolnostech. Odvar ze zázvoru léčí rýmu a chřipku. Má pozitivní vliv při vysokém cholesterolu, stimuluje krevní oběh a podporuje redukci váhy. Má protirakovinné účinky. Není vhodný pro děti, těhotné a diabetiky.

Přírodní kosmetika ho využívá především pro jeho prohřívací účinky. Účinně uvolňuje bolesti kloubů a podporuje cirkulaci krve. Napomáhá k přirozené očistě pokožky a také detoxikaci. Je často součástí tělových produktů snižujících výskyt celulitidy, či šampónů, které stimulují růst vlasů. Díky svým antiseptickým vlastnostem napomáhá snížit výskyt lupů.