A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Vaccinium Macrocarpon

přírodní látka

Další názvy: Klikva Velkoplodá, Brusinka velkoplodá, Vaccinium Macrocarpon Seed Oil, Cranberry, Vaccinium Macrocarpon Fruit Extract

Vaccinium Macrocarpon, česky Klikva Velkoplodá, je keř který plodí malé červené plody kyselé chuti. Kvikva je silný přírodní antioxidant, je bohatá na spoustu prospěšných minerálních látek (železo, draslík, zinek, hořčík, vápník atd.), vitaminy (A, B, C, E, K), vlákninu, omega 3 a 6 mastné kyseliny, bílkoviny a další. Používá se k výrobě různých výluhů, šťáv, tinktur, nebo lze jen plody sušit.

Používá se při zánětu močového měchýře, zamezuje tvorbu ledvinových kamenů. Má pozitivní vliv na správnou funkci srdce, cév, normalizuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Zamezuje tvorbě či šíření různých typů infekcí, snižuje horečku, používá se na rány. Má zklidňující a regenerační schopnosti. Podporuje správnou funkci tráven. Dokonce má protirakovinné účinky.  Přírodní kosmetika si je všech těchto léčebných vlastností vědomá. I proto Kvikvu využívá v produktech určených převážně na problematickou a zánětlivou pokožku. Podrážděnou pokožku zklidňuje a urychluje její regeneraci. Snižuje tvorbu zubních kazů.