A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Silikony

mírně dráždivá syntetická látkapotenciálně škodlivá syntetická látkasyntetická látka

Silikony jsou syntetické látky, které se v kosmetice používají více jak 70let. Jejich hlavním úkolem je velmi rychle uhladit vlasové vlákno a zanechat vlasy hedvábně jemné na dotek. Dobře rozčesatelné a upravitelné. Spotřebitel je většinou spokojený ihned po prvním použití. Využití mají i v pleťových produktech. Pokožku vyhlazují, vyplňují jemné vrásky, celkově ji dodávají mladiství vzhled. I proto jsou silikony u výrobců po celém světě používány opravdu ve velkém. Jedná se o celkem levnou a přitom velmi účinnou ingredienci.

Silikony jsou považovány za hypoalergenní, nedráždí pokožku a jsou velmi dobře přijímány i u citlivějších jedinců. Jsou většinou ve formě průhledné, mazlavé látky, většinou nerozpustné ve vodě. Z krátkodobého hlediska jsou vlastně neškodné a zákazník si je velmi rychle oblíbí. Bohužel však z tohoto dlouhodobého se jedná o pěkné prevíty. Ulpívají na vlasech i pokožce, pomalu, ale jistě, na ní vytvářejí neviditelný film, který snižuje prodyšnost, ucpává póry a zabraňuje vstřebání ostatních látek do pokožky. Vlasy i pokožku zatěžují a celkově omezují jejich přirozené funkce. Po delší době se naopak může stav vlasů či pokožky zhoršovat, způsobit zanícení, zvýšit tvorbu akné či černých teček. Vlasy se mohou častěji mastit, působit zplihle.

Chcete vědět více informací, jak fungují silikony v kosmetice?

Patří sem například:

Amodimethicone,  Bis-PEG-15 Methyl Ether Dimethicone, Bis-Cetearyl Amodimethicone, Dimethicone Crosspolymer, Cyclomethicone, Cyclopentasiloxane (and) Dimethicone Crosspolymer, CyclohexasiloxaneCyclopentasiloxane,  Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Cetearyl Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone (and) Laureth-4 (and) Laureth-23,  Dimethiconol, Laurylmethicone Copolyol, PEG-12 Dimethicone, PEG/PPG-14/4 Dimethicone,  Phenyl Trimethicone, Polysilicone 18 Cetyl Phosphate, Polysilicone 6, Simethicone, Stearyl Dimethicone (and) Octadecene