A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Rosa Canina

přírodní látka

Další názvy: Růže Šípková, Planá růže, Wild rose, Rosa Canina Flower Extract, Rosa Canina Oil, Rosa Canina Seed Oil, Rosa Canina Fruit Oil

Růže šípková, latinsky Rosa canina, je léčivá bylina v podobě trnitého keře s růžovými květy. Nejčastěji se však používají její plody, dobře známé šípky. Z nich se vyrábí šípkový olej technologií lisování za studena, patří k nejcennějším olejům vůbec. V šípkovém oleji naleznete například vitaminy A, B, C, E, K, nenasycené mastné kyseliny, draslík, železo, vápník a hořčík. Je velmi oblíbený hlavně díky svým výrazným regeneračním a hydratačním účinkům.

Šípkový olej je plný antioxidantů, výrazně chrání pokožku před škodlivými volnými radikály a zpomaluje proces stárnutí. Vitamín E je pro pleť velmi důležitý, dodává ji potřebnou péči a hlavně hydrataci. Obsažený Vitamin C navíc podporuje tvorbu kolagenu v pokožce. Více druhů prospěšných mastných kyselin je důležité pro stavbu kožních buněk. Má výrazné anti-age účinky, zpomaluje stárnutí pokožky a vyplňuje jemné vrásky. Dokonce vypíná drobné jizvičky po popáleninách, stařecké skvrny nebo strie. Používá se i při léčbě kožních problémů. Lze ho použít při psoriáze, ekzémech, dokonce při proleženinách. Pleti dodá potřebnou hydrataci a navrací jí elasticitu.

Nobilis Tilia Šípkový olej BIO
KVITOK Šípkový olej BIO 30ml
SOAPHORIA Šípkový olej 50ml