A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Ricinus Communis

přírodní látka

Další názvy: Castor oil, Ricinovník, Ricin, Skočec obecný, Ricinus communis oil,  Ricinus communis seed oil, Gold bond, Ricinový olej

Ricinový olej si můžeme dovolit nazývat doslova “Všelékem“. Je získáván lisováním za studena a díky své vysoké koncentraci plné blahodárných látek má opravdu široké spektrum využití. Ricinový olej je znám svými regeneračními účinky. Poradí si například s poškozenými slabými vlasy. Tento zázračný olej je získán ze semene Skočce Obecného neboli Ricinovníku. Ten nepřehlédnete díky jeho nádherně červeným listům. Jeho plody jsou zajímavě zbarvené a podobají se plodům kaštanu. Uvnitř obsahují malá semínka, která obsahují prudký jed, ricin. Po vylisování se třeba Ricinový olej zahřát na vysoké teploty, aby se jedovaté látky odpařily. Při vyšší koncentraci by mohl usmrtit i dospělého člověka.

Ricinový olej obsahuje Kyselinu Ricinolejovou, která je známa svými posilujícími, regeneračními a hojivými účinky. Je obzvlášť vhodný pro suchou, podrážděnou pokožku či pokožku náchylnou k alergiím či ekzémům. Pokožce dodá potřebnou hydrataci a spustí regenerační procesy. Díky tomu si poradí i s jemnými vrásky a dalšími známkami stárnutí. Pleť nádherně vypíná a navrací ztracenou elasticitu. Pečuje o strie, jizvy i ty hodně čerstvé. Vypíná je a vyhlazuje.

NOBILIS TILIA RICINOVÝ OLEJ

SOAPHORIA Ricinový olej