A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Persea Gratissima

přírodní látka

Další názvy: Avokádový olej, Persea Americana Fruit Oil, Persea Gratissima Oil, Avocado, Persea Gratissima Butter, Avokádové máslo

Persea Gratissima, česky avokádo, je tropický strom, rostoucí převážně ve Střední a Jižní Americe. Existují tři typy avokáda, které se liší podle místa jeho pěstování (mexické, guatemalské a západní indické). V posledních letech se avokádo stalo velmi oblíbené v gastronomii a v mezinárodní kuchyni. A opravdu právem. Obsahuje hodně prospěšných výživových látek, jako jsou bílkoviny, vitaminy (A, B, C a E), lecithin, draslík a nenasycené mastné kyseliny, proteiny, železo, vlákninu, fosfor a další. Z avokáda lze vyrábět i blahodárný avokádový olej, který je velmi prospěšný pro pokožku, hlavně tu hodně suchou.

Přírodní kosmetika avokádový olej využívá především v pleťových a vlasových produktech, které jsou vhodné pro unavenou, stárnoucí a dehydratovanou pokožku. Dokonce napomáhá léčit kožní problémy, jako je lupénka, ekzém, rosacea či neurodermatitida. Sjednocuje barevný tón a viditelnost pigmentových skvrn, podporuje přirozený proces tvorby kolagenu. Podporuje regenerační schopnosti pokožky, změkčuje ji a navrací ztracenou elasticitu. Vlasy vyživuje a posiluje. Podporuje jejich růst a uhlazuje roztřepené vlasové vlákno. Omezuje výskyt suché a svědivé pokožky hlavy.