A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Eucalyptus Globulus

přírodní látka

Další názvy: Blahovičník kulatoplodný, Blue gum tree, Eucalyptus Globulus Leaf extract, Eukalyptus, Eucalyptus Globulus Oil

Eucalyptus Globulus česky Blahovičník kulatoplodný, je strom původem z Austrálie znám také pod názvem Blue Gum Tree. Má specificky obrostlé mladé listy modro-šedým, voskovitým okvětím. Po dozrání se z těchto listů destilací získává světoznámý eukalyptový esenciální olej světle žluté bary s velmi svěžím dřevitým aroma. Éterický olej Eukalyptus Globulus je oblíbený pro své protizánětlivé účinky, kromě nich působí i proti virům a infekcím. Patří mezi ty esenciální oleje, které se řadí k nejúčinnějším bojovníkům na poli infekcí dýchacích nebo močových cest. Eukalyptus využijete také na bolavé a ztuhlé svaly nebo klouby. Příjemná, lehce mentolová vůně, vás navíc příjemně osvěží. Vhodné pro děti od sedmi let.

Eukalyptus Blobulus oceníte především v období chřipek, při nachlazení a nejrůznějších zánětech horních cest dýchacích. Je znám tím, že podporuje rozpouštění hlenů, usnadňuje vykašlávání a pomáhá uvolňovat celé dýchací cesty. Je doporučován při akutních i chronických bronchitidách. Dále podpoří správné prokrvování a využívá se pro snížení horečky. Eukalyptus je však věrným parťákem také v případě, že máte ztuhlé namožené svaly. Pomůže je uvolnit a současně zlepšuje pohyblivost kloubů.