A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Eucalyptus Citriodora

přírodní látka

Další názvy: Eukalyptus citronový, Eukalyptus citronovonný, Blahovičník citronový, Lemon eukalyptus, Eucalyptus Citriodora Leaf Oil

Éterický olej Eucalyptus Citronovonný neboli Eucalyptus Citriodora je znám svými silnými protizánětlivými a antiseptickými účinky. Je vhodným pomocníkem při nachlazení i zánětech horních cest dýchacích. Usnadňuje dýchání i vykašlávání, osvěžuje tělo, povzbuzuje a snižuje horečku. Eukalyptus Citronovonný se aktivně používá při nachlazení a onemocnění dýchacích cest. Usnadňuje dýchání a napomáhá vykašlávání, uvolňuje ucpaný nos a urychluje rozpouštění hlenu.

Jeho svěží mentolovo-citrusová vůně osvěžuje tělo i mysl, mírní horečku i bolesti hlavy. Také uvolňuje zatuhlé bolavé svaly, zlepšuje hybnost kloubů a pomáhá bezbolestnému pohybu. Může být použit i jako součást kosmetických produktů. Například jako parfemace nebo pro jeho hojivé a zklidňující vlastnosti. Má protiplísňové a antibakteriální účinky. Může být použit například v produktech pečujících o nohy či vlasových produktech snižující výskyt lupů.  Čistý esenciální olej je vhodný pro děti od sedmi let.