A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Cymbopogon Flexuosus

přírodní látka

Další názvy:  Citronová Tráva, Lemongrass, Cymbopogon Flexuosus Oil, Cymbopogon Flexuosus Herb Oil

Cymbopogon Flexuosus, česky Citronová tráva, je druh aromatické traviny pocházející z Indie a Cejlonu. Je specifická svým výrazným svěžím aroma po citrusech.  Citrónová tráva má dlouhé úzké trávové listy, které rostou po trsech, a je velmi oblíbená pro své výrazné léčebné účinky. Je bohatá na vitamin A, minerálních látky, jako je draslík, vápník, hořčík, ale také silice, flavonoidy a dalších.  Používá se v gastronomii, lékárenském i kosmetickém průmyslu. Napomáhá snížit bolesti svalů, má pozitivní vliv na žaludeční a trávicí systém. Snižuje cholesterol v krvi, detoxikuje tělo a čistí ledviny. Používá se při nachlazení či chřipce, ulevuje a čistí prostor od bakterií.

Čistá rostlinná silice, která je velmi oblíbená pro svou příjemnou osvěžující a energizující vůni, působí velmi pozitivně na tělo i mysl. Esenciální olej z Lemongrass provoní váš domov a zároveň mu dodá nádech čistoty a svěžesti.Díky svým výrazným revitalizačním účinkům pročišťuje vzduch a zbavuje ho od bakterií. Vhodný je i během období nemocí, doma i v kanceláři. Působí jako uklidňující prostředek při nadměrném psychickém či fyzickém vypětí. Má významný stimulační účinek a podporuje duševní i tělesnou regeneraci. 

Použití lemongrass je vhodné v období stresu či při úzkostech a nervozitě. V kosmetice se používá především pro své výrazné antimikrobiální, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Může být použita i jako konzervant, snižuje tvorbu a množení bakterií v produktu, prodlužuje jeho životnost. Díky výraznému aroma může být použita jako parfemace (toaletní vody, deodoranty), či k zamaskování základního zápachu. Používá se často v pleťových produktech, má velmi dobrý vliv na stav pokožky, přirozeně redukuje tvorbu kožního mazu. Snižuje výskyt akné.