A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Butyrospermum Parkii Butter (Bambucké Máslo)

přírodní látka

Další názvy:  Butyrospermum Parkii Fruit Butter, Shea butter, Karité máslo, Máslovník africký, Vitellaria paradoxa, Vitellaria nilotica

Butyrospermum Parkii Butter je námi velmi dobře známé Bambucké máslo. Bývá ve formě světle žluté, krémové hmoty.  Můžete se setkat i s názvem Karité máslo, je velmi oblíbené pro své univerzální účinky.  Získává se ze semen plodů afrického ořešáku Shea. Pěstuje se ve volné přírodě, jeho semena se ručně sbírají a pak se suší na slunci. Poté jsou pražena a dále se ručně hnětou tak dlouho, dokud nevznikne tuk známé máslové konzistence. Po použití zanechává pokožku jemnou a vláčnou, navíc na ni vytvoří jemný ochranný film, kterým v ní uzamyká vlhkost a dlouhodobě ji pěstí. Každodenní používání másla pokožku chrání před volnými radikály a zpomaluje stárnutí. Bambucké máslo je nutričně bohaté, obsahuje nasycené mastné kyseliny, kyselinu stearovou a palmitovou, mononasycenou kyselinu olejovou (omega9), polynasycenou kyselinu linolovou (omega6), vitamíny E a A, fytosteroly, terpenové alkoholy.  

Bambucké máslo je univerzální vysoce vyživující a pečující máslo vhodné pro všechny typy pokožky. Při kontaktu s teplem lidského těla se tuhé máslo rychle rozpustí a příjemně splyne s pokožkou. Skvěle zvyšuje obranyschopnost pokožky, udržuje pokožku pružnou a vláčnou, zklidňuje a regeneruje pokožku postiženou ekzémy, lupénkou a akné, chrání před nepříznivými vnějšími vlivy prostředí (mráz, vítr, slunce). Zvyšuje odolnost kůže vůči infekcím a chorobám, má protizánětlivé účinky. Urychluje a usnadňuje hojení popálenin a drobných oděrek, je také výbornou prevencí proti popraskání kůže a vzniku strií (v těhotenství, při tělesných změnách v období dospívání atd.). Doporučuje se i k ošetření jemné dětské pokožky (např. v oblasti plen), vytváří na kůži ochranný filtr, přitom neucpává póry, a pokožka může volně dýchat. Produktu navíc dodává příjemně roztíratelnou konzistenci.