A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Bambusa Vulgaris

přírodní látka

Další názvy:  Bambusa Vulgaris, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Bambus Obecný, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Bambusa Arundinacea Leaf extract, Bambusa Vulgaris Sap Extract

Bambusa Arundinacea, česky Bambus obecný, je vlastně druh rychle rostoucí rostliny se silnými dřevitými dutými stvoly, na kterých rostou malé lístky. Ke konci života se na bambusu mohou objevit i květy. Většina bambusu pochází z Indie. Používá se jako stavební materiál k výrobě papíru, v současné době je velmi oblíbené bambusové nádobí a další náhrady za plastové předměty. Extrakt z bambusu si oblíbila i přírodní kosmetika, a to především pro vysoký obsah vitamínů C a skupiny B.

Bambus je také bohatý na fosfor, vápník, vlákninu, kyselinu křemičitou, beta karoten a další látky. Má využití i v lékárenství především pro své analgetické vlastnosti, tiší pocity bolesti. Také napomáhá snížit hladinu cukru v krvi, léčí astma, projevy kašle, nevolnosti, průjem a další. Čaj z bambusových výhonků podporuje detoxikaci jater a odkyselení organismu. V kosmetice bývá například součástí vlasových a pleťových produktů. Pokožku a vlasy hydratuje a posiluje. Má zklidňující a zvláčňující vlastnosti. Tiší podrážděnou a problematickou pokožku.