A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Melia Azadirachta

přírodní látka

 Další názvy: Azadirachta Indica Seed Oil, Nimbový olej, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Leaf Powder, Neem prášek, Melia Azadirachta Fruit Oil, Melia Azadirachta Seed Oil

Azadirachta Indica, česky Nimbový olej, je rostlinný olej, který se získává ze semen plodu tropického stromu Zederachu indického. Má specifickou sirnou až nahořklou vůni a velmi unikátní vlastnostmi, díky kterým je velmi specifický, oproti ostatním známým rostlinným olejům. Obsahuje složku s názvem azadirachtin, která je velmi účinná proti mikrobům a plísním. Je vhodný pro péči o problematickou a aknózní pleť, ale nejen to. Používá se jako přírodní pesticid proti mnoha zahradním škůdcům, má výborné insekticidní vlastnosti.

Nimbový olej lze kombinovat s éterickými oleji pro ošetření podrážděné a problematické pokožky, včetně škrábanců a drobných oděrek. Má významný vliv na posílení imunity pokožky a působí podpůrně i v případě dalších kožních onemocnění, jako je například lupénka či mykóza mezi prsty. Používá se také při projevech virových a bakteriálních infekcí na pokožce, například při planých neštovicích, díky svým obranyschopným vlastnostem. Aknózní pokožka se potýká s množstvím problémů, které souvisejí jednak s nadměrnou produkcí kožního mazu a jednak s bakteriální infekcí. Nimbový olej je přirozeně protizánětlivý a účinkuje proti mikrobům způsobujícím tvorbu pupínků. Zároveň normalizuje produkci kožního mazu, aniž by pokožku vysušoval, a brání jeho hromadění v pórech pleti. Ztuhnutí při pokojové teplotě je běžné. Před použitím krátce zahřejte v teplé vodní lázni. Nimbový olej může při teplotách pod 20 °C tuhnout. Před použitím zahřejte ve vodní lázni.