A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Angelica Archangelica

přírodní látka

Další názvy: Andělika Lékařská, Děhel lékařský, Angelika, Angelica Archangelica Root Water, Angelica Archangelica Root Extract

Angelica Archangelica, česky Andělka Lékařská, je rostlina pěstující se především v Německu. Předmětem jejího sběru je její kořen, ale i nať či semena. Používají se k přípravě různých odvarů a tinktur, je bohatá na pryskyřice, různé silice, třísloviny, pektin a další léčivé látky. Jedná se o velmi silnou bylinu, která by se měla používat jen v menších koncentracích. Neměli by ji používat osoby se zánětem ledvin, při žaludečních vředech, onemocnění střev a těhotné či kojící ženy.

Andělka Lékařská se používá při léčbě žaludečních potíží, zlepšuje činnost srdce a činnost žláz. Napomáhá přirozené detoxikaci, čistí krev a podporuje pocení spojené s vyplavením nečistot z těla. Také tlumí bolesti hlavy, migrény či menstruační bolesti. V lidovém lékařství se používala na revmatismus a bolavé klouby či svaly. Jako součást kosmetických produktů napomáhá též k přirozenému vyplavování nečistit z pokožky, snižuje výskyt zánětlivých ložisek. Pleť tonizuje a zklidňuje. Má pozitivní vliv i na unavenou a zralou pokožku.