A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Aluminum Hydroxide

přírodní látka

Další názvy: Hydroxid hlinitý, Alumina hydrate, Alumium hydrate, Hydrated alumina, Aluminium hydroxydatum, Hydrate Aliminum Oxide, CI 77002

Aluminum Hydroxide je čistě přírodní látka ve formě bílého prášku, naprosto bez zápachu. Jedná se o sloučeninu oxidu hlinitého s vodou. Nachází se přirozeně v přírodě v minerálu zvaném gibbsit. Aluminum Hydroxide je schválenou látkou pro certifikovanou přírodní kosmetiku. Používá se také v lékárenství. Je to  neškodná a nesenzibilující látka, která působí hlavně jako změkčovač a emulgátor. Dělá produkt lépe roztíratelný a poddajnější s jemnou strukturou a bez hrudek.

Chrání pokožku před škodlivými vlivy, zpomaluje ztrátu vlhkosti z pokožky i produktu. Tím udržuje jeho správnou viskozitu po dlouho dobu, od jeho otevření. Najdete ho například v deodorantech, lubrikačních gelech, zubních pastách, adstringentních přípravcích či opalovacích krémech. Jeho široké využití je i v dekorativní kosmetice, kde se používá jako barvivo (vždy pod označením CI 77002). Je ideální složkou do podkladových krémů, rtěnek, BB krémů. Dodává kosmetickému produktu barvu, snižuje jeho transparentnost.