A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Achillea Asiatica

přírodní látka

Další názvy: Řebříček čínský, Řebříček asijský, Achillea Stem Extract, Achillea Asiatica Flower Extract, Achillea Asiatica Leaf Extract

Achillea Asiatica, česky Řebříček čínský, je vytrvalá bylina, která si získala své jméno podle hrdiny z řeckých mytologických bájí – Achilla. Podle legendy tuto rostlinu používali vojáci k hojení ran. Na světě existuje až 85 druhů achillei, které se vyznačují zkadeřenými, krátce řapíkatými, přisedlými aromatickými listy. Původem z Evropy a teplých oblastí Asie. Řebříček je bohatý na silice, flavony, alkaloidy, třísloviny, aldehydy, cholin, kyselinu octovou, salicylovou a mravenčí. Nálev či šťáva z řebříčku se využívá při revma, horečkách či zánětech žaludku a střev. Tiší žaludeční křeče i kašel.  Používá se při ženských problémech, při menstruačních bolestech, zmírňuje krvácení. Má močopudné a dezinfekční účinky. Malé děti, těhotné a kojící ženy by měly přípravky z řebříčku užívat pouze v malých dávkách.

V kosmetice bývá součástí produktů určených k léčbě různých kožních problémů, jako je ekzém či akné. Má hojící účinky, napomáhá k urychlení hojení drobných ranek. Podporuje prokrvení pokožky, stimuluje tak její regenerační schopnosti. Extrakt z řebříčku má tonizační a čisticí účinky na pleť, působí protizánětlivě, antisepticky a omezuje výskyt lupů.