A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z 1 2 3 4

Acai (Euterpe Oleracea)

přírodní látka

Další názvy: Euterpe Oleracea pulp powder, Euterpe Oleracea Fruit Oil, Açaiöl, Kapustoň brazilská, Acai, Acai berry, Assai, Aqai, Euterpe brazilská

Acai je známá i jako Euterpe Oleracea, je to bobulovitá palma rostoucí v Brazílii.  Plodí menší bobule, které mají po dozrání tmavě fialovou barvu. Z palmy bývají převážně využívány její plody, ale občas i listy. Dnes už se pro své účely pěstuje i v Evropě. Acai je super potravina plná vitamínů (A, B, E), vlákniny, aminokyselin, nenasycených mastných kyselin (omega 3, 6 a 9), bílkovin, minerálních látek (železo, hořčík, zinek, mangan a dalších).  Pro své blahodárné účinky se využívá jak v potravinářství (šťávy), ale i farmacii a kosmetickém průmyslu.

Má výrazné detoxikační a antioxidační účinky, pokožku chrání před volnými radikály z okolí.  Napomáhá z těla vyplavovat škodliviny. Podporuje spalování tuků, urychluje funkci metabolismu, snižuje vznik celulitidy. Často se používá v krémech pro unavenou a zralou pleť díky svým anti-age schopnostem. Zpomaluje stárnutí pokožky, napomáhá vyhlazovat jemné vrásky. Pokožce dodává svěží a mladiství vzhled. Má i protizánětlivé účinky. Posiluje imunitu a je výrazným zdrojem energie. Pleť probouzí k životu, obnovuje funkce buněk a navrací jim ztracenou elasticitu.